Blog

Trendy, témata a novinky,
které ovlivňují váš business.

B2B marketing

Výhody marketingových strategií na sociálních sítích pro B2B

12. 11. 2019

Rudolf Svátek
SEO specialista

Pokud čtete tento článek, asi dobře víte, co znamenají pojmy jako B2B nebo B2C. Možná jste i vy majitelem společnosti, která využívá jeden z těchto modelů. Ovšem jen pro pořádek, pojďme si oba pojmy ve zkratce představit.

B2B marketing

B2C – business to customer – označuje obchodní vztahy uskutečňované mezi obchodními společnostmi a koncovými zákazníky.

B2B – business to business – jak už název napovídá, označuje naopak zase obchodní vztahy mezi samotnými těmito společnostmi.

V případě, že model vašeho podnikání je striktně B2C, pravděpodobně si uvědomujete i význam sociálních médií pro váš business.

Pokud jsou však vaše obchodní vztahy utvářeny modelem B2B, může se stát, že o pozitivním vlivu sociálních médií na vaše podnikání máte určité pochyby.

Pravdou ovšem je, že díky správně zvolené strategii může i B2B společnost vytěžit z propagace v sociálních médiích mnohé. Pojďme si v několika příkladech ukázat jak.

 1. Buďte dohledatelní
  Co uděláte jako první, když se o někom nebo o něčem chcete dozvědět víc? Najdete si je online. Nikdy nevíte, jakou platformu může někdo zvolit k tomu, aby vás našel. Už jen z tohoto důvodu není například firemní Facebook od věci.
 2. Ukažte své spokojené zaměstnance
  Chcete ukázat potenciálním novým zaměstnancům, za čím si vaše společnost stojí a jaký je váš ethos? Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je představit na sociálních sítích vaše zaměstnance stávající. Fotografie zaměstnanců, kteří působí spokojeně a svou práci si užívají, mohou mít pozitivní vliv na potenciální zájemce o práci ve vaší firmě.
 3. Nebojte se recenzí
  Doporučujeme také povolit na své facebookové stránce recenze. Pozitivní recenze vašemu podnikání mohou jen prospět. Dobře hodnocená firma působí atraktivně nejen na potenciální partnery, ale i pracovníky. I konstruktivní kritika pro vás může představovat cennou zpětnou vazbu. Vezměte si ji k srdci a slušně odpovězte na všechny recenze.
 4. Dejte vědět, že pořádáte událost
  Pořádáte událost? Vytvořte ji i na Facebooku, pozvěte své přátele a sdílejte ji na firemní stránce. Pokud budete chtít, můžete událost dokonce i propagovat. Díky tomu se může stát i to, že dorazí mnohem víc účastníků, než byste očekávali, a možná tak i navážete cenná partnerství nebo uzavřete nové obchody.
 5. Ptejte se
  Pokládejte svému publiku takové otázky, které přimějí k odpovědi. Podpoříte tím tak engagement, který se může promítnout i do vašeho obratu. Čím víc interakcí příspěvek získá, tím je viditelnější a může tak přitáhnout pozornost potenciálních partnerů a zákazníků.
 6. Sdílejte svůj příběh
  Dovolte svým fanouškům náhled do zákulisí firmy. Sdílejte zajímavé a zábavné informace a novinky týkající se vašeho podnikání. Můžete se spolehnout, že vaše publikum lidský přístup ocení.

A co vy? Používáte Facebook nebo jiné sociální sítě k propagaci vašeho podnikání online? Máte ještě nějaké další tipy a vychytávky, jak z nich vytěžit co nejvíc? Podělte se o ně s námi.

Zbořte limity Vašich znalostí a přečtěte si

TOP 7 nástrojů pro SEO zdarma

8. 1. 2020

Pokud se snažíte mít svůj web optimalizovaný pro vyhledávání, jistě potřebujete nějaké nástroje na analýzy, hledání klíčových slov, linkbuilding a další aktivity, které jsou s péčí o web spojeny. Dnes vám představím svůj výběr TOP 7 nástrojů, které jsou zdarma. Rozdělím je do 3 skupin podle jejich účelu. Klíčová slova Linkbuilding Technické SEO Nástroje zdarma pro […]

Vyhledávač Google

Hledání s Google pro pokročilé

21. 12. 2019

Hledáte něco na internetu? Hledáte dlouho a nemůžete najít to, co potřebujete? Naučte se ovládat vyhledávač Google jako mistr. Vaše kung-fu bude neporazitelné. Google totiž není jen jeden řádek s tlačítkem. Umí toho mnohem víc. Můžete používat různé operátory vyhledávání a tím upřesnit o co přesně vám jde. Můžete také použít Google jako převodník jednotek a […]

Datově orientovaný marketing

Význam dat pro digitální marketing

5. 12. 2019

Marketing bez dat je jako řízení se zavřenýma očima. Tento trefný citát pochází od autora a experta na sociální sítě – Dana Zarelly. Moderní digitální marketing se zkrátka a dobře bez dat neobejde. Proč, ptáte se? Inu právě v datech se totiž skrývá tvrdá a nekompromisní pravda a marketingové strategie všech firem a společností se […]

bert

Google zkvalitňuje vyhledávání, aneb ahoj BERTe

29. 11. 2019

Je to jen pár dní, co Google oznámil a také spustil nejnovější, podle jeho slov, doslova revoluční aktualizaci. Nazval ji BERT, což je zkratka z Bidirectional Encoder Representations From Transformers. Co je jeho cílem a zároveň přáním společnosti Google? Aby jejich vyhledávací algoritmus lépe pochopil celý kontext uživatelova dotazu. BERT je tedy hlavně pozorný a […]